دومین ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی

دومین رویداد ملی ایده‌بازار خوراکی و نوشیدنی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت رستوران‌های زنجیره‌ای باگت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد. در این رویداد ضمن ارائه ایده‌های منتخب در حوزه خوراک و نوشیدنی، نشستی با عنوان «بررسی چالش‌ها، ظرفیت‌ها و فرصت‌های پیش روی صنعت خوراک و نوشیدنی»، با حضور صنعتگران فعال در این حوزه و نمایندگانی از نهاد‌های مسئول برگزار شد. هدف از این نشست، ارائه مسائل و نیازهای صنعتگران به جامعه علمی و نیز شناسایی ظرفیت‌های موجود در کشور و هدایت آن‌ها به جامعه سرمایه‌گذار بود.

رویدادهای ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر همواره به دنبال شناسایی ایده‌های برتر و برقراری تعامل میان دانشگاه و صنعت بوده‌اند.

ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی با هدف شناسایی ایده‌ها و ایده‌پردازان برتر در بخش خوراکی و نوشیدنی و هدایت ایده‌های برگزیده به سوی سرمایه‌گذاران و متناسب‌سازی امر موضوعات پژوهشی با نیازهای جامعه صنعتی در بخش خوراک و نوشیدنی در تاریخ ۲۳ آبان‌ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

محورها:

● ایده ها و فناوری‌های نوین در محصولات خوراک و نوشیدنی
● ایده ها و فناوری‌های نوین در دانش فنی و تجهیزات و دستگاه‌های تولیدی و خدماتی فست‌فود و رستوران‌ها
استفاده خلاقانه از ایزارهای مدیریتی و مهندسی در فست‌فود و رستوران
ایده‌ها و فناوری‌های نوین در حوزه سلامت، بهداشت و تغذیه
روش‌های نوین پخت خوراک
بازاریابی و مارکتینگ
سایر حوزه‌های مرتبط به خوراک و نوشیدنی

برگزارکنندگان و حامیان:

این رویداد با کارگزاری دفتر ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز و در طول برگزاری رویداد، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های متعددی از جمله بنیاد مستضعفان و شرکت‌های تابعه همچون شرکت زمزم، گوشت‌ایران، بهنوش و شرکت‌های دیگری مانند شرکت جوجو، زر  ماکارون و... به این رویداد پیوستند.

تیم علمی و اجرایی رویداد:

تیم علمی متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نیز تعدادی از کارشناسان و متخصصین از صنعت خوراک و نوشیدنی، مسئولیت داوری و راهنمایی فناوران را برای اجرایی و کاربردی نمودن فناوری‌های آن‌ها را داشتند.

هیئت داوران:

● دکتر آریا شایسته - مدیر فروش شرکت استویانو
● دکتر حمیدرضا طاهری - مدیرعامل شرکت الوان پلاستیک
● دکتر حسن کاکوئی - کارشناس ارشد اداره کل غذای سازمان غذا و دارو
● مهندس علی‌اصغر زمانی - مدرس حوزه غذایی و آشپزی در دانشگاه علمی و کاربردی
ناصر کهن‌نیا - مدیر تحقیق و توسعه شرکت مهرام

منتخبین:

● نفر اول: امیر مهدی‌زاده
● نفر دوم: محمد فتاحی
نفر سوم: سیما طاهری

دستاوردها:

معرفی طرح "شیرین کن طبیعی از گیاه استویا" متعلق به آقای امیر مهدی‌زاده به مجموعه‌هایی همچون بنیاد مستضعفان

معرفی محصول "پودر عدسک آبی"

معرفی "دسر نوشیدنی سین بیوتیک بر پایه آب پنیر اسیدی" 

گالری تصاویر: