نشست مشترک فناوران و ایده‌پردازان سومین ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی برگزار شد

نشست مشترک فناوران و ایده‌پردازان سومین ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی برگزار شد

آخرین مهلت برای اصلاح و ویرایش طرح‌ها تا بیستم دی‌ماه ۱۳۹۸

نخستین نشست مشترک فناوران و ایده‌پردازان سومین ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی، ۱۵ دی‌ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست تبیین اهداف، فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و انتقال چالش‌ها از سوی صنعت به جامعه فناوران و ایجاد فرصت برای اصلاح و ویرایش طرح‌های آن‌ها بود.

در این نشست آقای مهندس علی‌اصغر زمانی، دبیر اجرایی رویداد به تبیین اهداف و روند اجرایی سومین ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی و همچنین اشاره به نکاتی پیرامون نحوه داوری طرح‌ها پرداختند. ایشان با اشاره به اهمیت بالای المان‌های اقتصادی هر طرح در جذب سرمایه‌گذار، نکات مهمی را درمورد نحوه صحیح نگارش طرح بیان کردند. از جمله این موارد می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   ⚬ بیان توجیهات اقتصادی طرح یا ایده

   ⚬ در ارتباط بودن عنوان ایده یا طرح با موضوعات رویداد

   ⚬ داشتن مستندات و کامل بودن طرح نگارش شده

   ⚬ قابل اجرا بودن طرح یا ایده

   ⚬ بیان سطح نوآوری طرح(جهانی، ملی، دارای نمونه ولی واجد مزیت رقابتی شاخص)

   ⚬ و...

در ادامه آقای مهندس محمد نادری، مدیرعامل ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ضمن معرفی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی این رویداد، به گوشه‌هایی از فعالیت‌ها و دستاوردهای ایده‌بازار امیرکبیر اشاره کردند.

از بخش‌های مهم این نشست سخنرانی جناب آقای مهندس عارف فرجی، مدیر مهندسی فروش هلدینگ زر بود. آقای مهندس فرجی به عنوان نماینده‌ای از جامعه سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران، به معرفی گروه زر و بیان چالش‌ها و علاقه‌مندی‌های این گروه صنعتی بزرگ برای بهره‌برداری از فناوری‌ها، ایده‌ها و طرح‌های نو پرداختند.

در انتهای این نشست فناوران و ایده‌پردازان پرسش‌ها و ابهامات خود را با برگزار کنندگان رویداد مطرح نمودند.

لازم به ذکر است کلیه ایده‌پردازان و فناورانی که طرح و ایده خود را در تارنمای رویداد ثبت کرده‌اند، برای ویرایش طرح خود باید با دبیرخانه رویداد(۹۸۲۱۶۶۱۷۵۹۳۷+) تماس حاصل نمایند و حداکثر تا بیستم دی‌ماه ۱۳۹۸ فایل دریافتی از دبیرخانه را پس از ویرایش و اصلاح، مجدد ارسال کنند.